пошуковець

пошуковець

Матеріали першого засідання творчої групи. Вересень, 2016



Здоров’язберігаюче середовище
як засіб успішної соціалізації дитини
в школі першого ступеня


Останнім часом в Україні та світі в цілому спостерігається стійка тенденція до погіршення стану здоров’я дітей. Результати медичних та соціологічних досліджень засвідчують, що серед чинників, що зумовлюють таку ситуацію, визначено: 

  • несприятливі соціально-економічні умови життя населення; 
  • відсутність належних умов для активної рухової діяльності дитини як в сім’ї, так і в навчальному закладі; 
  • незбалансоване харчування;
  • формалізований підхід до загартування; 
  • недотримання санітарно-гігієнічного, повітряного, температурного, світлового режимів організації життя дитини. 
Для того, щоб зменшити вплив цих негативних факторів, поліпшити здоров’я підростаючого покоління, сприяти формуванню гармонійної особистості у закладах освіти втілюється новий напрям – здоров’язберігаюча освіта, в основу якої покладено ідею пріоритетності здоров’я суб’єктів педагогічного процесу як стрижневого компонента особистості, що дозволяє забезпечити оптимальну життєдіяльність педагога та учнів. 




Роль сім’ї як важливого соціального інституту
у процесі формування ставлення дитини 
до здоров’я


Сім’я - це та педагогічна система, в якій дитина перебуває постійно, тому кожен член сім’ї також постійно здійснює виховання дитини. Сімейне спілкування - це інтимні, емоційні, довірчі стосунки. Цінність його в ліквідації психологічної напруженості, ефективному відновленні працездатності та створенні передумов для повноцінного фізичного, психічного та духовного життя. Тому основна відповідальність за розвиток і здоров’я дитини покладається на сім’ю. Саме в ній формуються найважливіші риси особистості. Досвід, який дитина набуває в родині, визначає її індивідуальну поведінку, життєві цінності. Від того, які взаємини в сім’ї, залежить розвиток самосвідомості дитини, духовний і психічний світ, можливість фізичної та соціальної адаптації, життєдіяльності. Від того, як батьки піклуються про здоров’я своє та дітей, який стиль відносин покладено в основу сімейного спілкування, чи вміють і прагнуть дорослі дотримуватися правил здорового способу життя, значною мірою залежить ставлення до цього дитини. З огляду на це у кожній родині має панувати культ здоров’я.





Немає коментарів:

Дописати коментар